Алгоритм розгляду випадків булінгу

Якщо дитина стала свідком булінгу, вона повинна повідомити про це класного керівника та батьків або безпосередньо адміністрацію ліцею.

Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник школи, то він повинен повідомити директора ліцею незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Якщо дитина зазнала булінгу в ліцею, її батьки звертаються з відповідним письмовим зверненням (заявою), зразок якої можна знайти нижче до директора ліцею. Якщо звернення чи повідомлення усне, то адміністрація ліцею повинна оформити це повідомлення письмово з позначкою, від кого та коли (дата, час) отримано повідомлення.

Директор ліцею фіксує письмове звернення (заяву) у спеціальному журналі та скликає комісію з питань розгляду факту вчинення булінгу.

Якщо комісія визнає, що це є булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, адміністрація ліцею зобов’язана терміново (протягом однієї доби) сповістити про цей факт територіальний підрозділ Служби у справах дітей та уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція).